O mnie

Beskidzka dziewucha. Górski włóczykij z zamiłowania, miłośnik wszelakiego trekkingu i wspinania, esteta, amator fotografii, sympatyk tworzenia nowych krain spod swojego pióra, pasjonat natury i zapalony rowerzysta górski.

Blog górski o eksploracji, na stopach lub na dwóch kołach, miejsc mniej znanych. O poszukiwaniu ciszy i kolekcjonowaniu momentów. O miłości do natury. O odnajdywaniu na górskim szlaku siebie i powracaniu tam, gdzie raz zostawiło się swoje serce.

Jeśli ktoś kilka lat temu powiedziałby tej małej złośnicy, że będzie zdobywała szczyt za szczytem, że będzie chodzić po górach, jeździć po nich na rowerze, wspinać się to zapewne głośno by się zaśmiała. Bo jak to możliwe? Tak ostrożna dziewczynka, która kolejność zjadania posiłku z talerza opracowuje według konkretnych i skomplikowanych metod? A jednak. Czasem życie przynosi nieoczekiwane zmiany. Ta mała dziewczynka, mimo swoich wewnętrznych barier, lęków i fanaberii postanowiła postawić krok dalej.

Od małego pociągały mnie góry. Ich wielkość i potęga. Cisza i spokój. Dzikość. Piękno. Zamglone szczyty. Pełne promieni słońca doliny. Lasy w chmurach o zapachu deszczu. Nigdzie nie czułam tak dobrze jak tam. Czułam się jeszcze bardziej sobą. W miejscu, w którym mogę swobodnie oddychać i czyścić rozum od chaosu szarej codzienności. Wrażliwość na otaczające piękno zawsze była mi bliska.
Serce od małego żyło w Beskidach, w których się urodziłam. To te zalesione pagóry zrodziły we mnie miłość do wszystkiego, co wznosi się ponad poziomem morza. Zaraz potem otworzyłam oczy i spojrzałam na świat, który mnie otacza i poszerzyłam horyzont. Ruszyłam przed siebie, a z górami jest jak z uzależnieniem. To moja osobista dopamina, która pcha mnie do przodu.
O tym właśnie piszę w swoim kącie Na stopach. O tym co pokonuję. O nowych wyzwaniach, relacjach, literaturze, sprzęcie, piszę poradniki, rozważam i patrzę na świat refleksyjnie. Mam więc te swoje góry.  Swój niewielki świat, który przemierzam i zamierzam przemierzyć. Zostawiłam swoje serce w górach, więc powracam zatem tam, gdzie raz zostawiłam swoje serce. Z każdym razem zapuszczając się coraz dalej.
* Wszystkie teksty, fotografie, grafiki, dane wideo jak i ich układ podlegają prawu autorskiemu i innym prawom ochronnym własności intelektualnej, jeśli podpis nie stanowi inaczej. Zabrania się kopiowania tych treści, udostępniania i rozpowszechniania bez zgody autora.