Newsletter

Zapisując się na mój newsletter szybciej dowiesz się o nowych artykułach na stronie oraz będziesz otrzymywać ode mnie ciekawe i przydatne dla Ciebie treści o tematyce górskiej.

Po zapisaniu się, otrzymasz ode mnie plik do pobrania. Jest nim gotowa lista, co spakować do plecaka idąc w góry latem i zimą na jeden dzień.

O mnie

Beskidzka dziewucha. Górski włóczykij z zamiłowania, miłośnik wszelakiego trekkingu, esteta, fotograf, sympatyk tworzenia nowych krain spod swojego pióra, pasjonat natury i zapalony rowerzysta górski.

Blog górski o eksploracji, na stopach lub na dwóch kołach, miejsc mniej znanych. O poszukiwaniu ciszy i kolekcjonowaniu momentów. O miłości do natury. O odnajdywaniu na górskim szlaku siebie i powracaniu tam, gdzie raz zostawiło się swoje serce.

Jeśli ktoś kilka lat temu powiedziałby tej małej złośnicy, że będzie zdobywała szczyt za szczytem, że będzie wędrować po górach, jeździć po nich na rowerze, wspinać się, to zapewne głośno by się zaśmiała. Bo jak to możliwe? Tak ostrożna dziewczynka, która kolejność zjadania posiłku z talerza opracowuje według konkretnych i skomplikowanych metod? A jednak. Czasem życie przynosi nieoczekiwane zmiany. Ta mała dziewczynka, mimo swoich wewnętrznych barier, lęków i fanaberii postanowiła postawić krok dalej. Od małego pociągały mnie góry. Ich wielkość i potęga. Cisza i spokój. Dzikość. Piękno. Zamglone szczyty. Pełne promieni słońca doliny. Lasy w chmurach o zapachu deszczu. Nigdzie nie czułam tak dobrze jak tam. Czułam się jeszcze bardziej sobą. W miejscu, w którym mogę swobodnie oddychać i czyścić rozum od chaosu szarej codzienności. Wrażliwość na otaczające piękno zawsze była mi bliska. Ciało od małego żyło w Beskidach, w których się urodziło i serce właśnie w nich zostało. To te zalesione pagóry zrodziły we mnie miłość do wszystkiego, co wznosi się ponad poziomem morza. Zaraz potem otworzyłam oczy i spojrzałam na świat, który mnie otacza i poszerzyłam horyzont. Ruszyłam przed siebie, a z górami jest jak z uzależnieniem. To moja osobista dopamina, która pcha mnie do przodu.

O tym właśnie piszę w swoim kącie Na stopach. O przedeptanych szlakach i dzikich ścieżkach, o miejscach mniej znanych czy zapomnianych, piszę poradniki górskie, aby dzielić się wiedzą z tymi, którzy wciąż szukają odpowiedzi. Fotografuję, by kolekcjonować momenty, i aby spojrzeć na świat przed obiektyw zwracając uwagę na szczegóły górskiego życia i codzienności. Dzielę się szeroko pojętą wiedzą o naturze i outdoorze. Rozważam i patrzę na świat refleksyjnie, by myśli, których w głowie jest zbyt wiele, zrobiły z siebie pożytek dla innych. Mam więc te swoje góry. Swój niewielki świat, który przemierzam i zamierzam przemierzyć. Zostawiłam swoje serce w górach, więc powracam zatem tam, gdzie raz zostawiłam swoje serce. Z każdym razem zapuszczając się coraz dalej.

OSIĄGNIĘCIA

Dwukrotnie napisałam artykuł dla Magazynu Góry: „Najpiękniejsze szczyty Polski: Babia Góra” oraz „Krywań wschodem malowany.”

Magazyn Góry wyróżnił moje zdjęcie w numerze 266.

Moje artykuły były i są publikowane przez górskie portale takie jak: Góry i ludzie ( W górach jest wszystko co kocham na Facebook’u) oraz Portal Górski.

Współpracowałam z wieloma firmami, m.in.: Brubeck czy Foto-Technika.

W 2019 roku wzięłam udział w Festiwalu Filmów Górskich w Zakopanem jako autor bloga górskiego.

Prowadziłam prelekcję dla młodzieży pt. „Góry dla początkujących.”

Od 2019 roku jestem członkiem społeczności blogerów górskich Blogórsfery oraz KW Bielsko-Biała.

Ukończyłam kurs przewodnika beskidzkiego.

 

* Wszystkie teksty, fotografie, grafiki, wideo podlegają prawu autorskiemu i innym prawom ochrony własności intelektualnej, jeśli podpis nie stanowi inaczej. Zabrania się kopiowania tych treści, udostępniania i rozpowszechniania bez zgody autora.