Newsletter

Zapisując się na mój newsletter szybciej dowiesz się o nowych artykułach na stronie oraz będziesz otrzymywać ode mnie ciekawe i przydatne dla Ciebie treści o tematyce górskiej.

Po zapisaniu się, otrzymasz ode mnie plik do pobrania. Jest nim gotowa lista, co spakować do plecaka idąc w góry latem i zimą na jeden dzień.

04 czerwca, 2020

Beskid Śląski. Mała i Wielka Czantoria.

 

Podobno nie ma złej pogody na wyjście w góry, jest tylko nieodpowiedni ubiór. Jest w tym sporo prawdy, bo góry mają urok nie tylko w słoneczny dzień, ale ich majestat można dostrzec również wędrując w deszczu brudząc buty, z kapturem na głowie i oglądając przetaczające się między szczytami mgły. Senne i zaspane Beskidy, mgliste i deszczowe, pełne cienia i okryte pierzyną gęstych chmur pachnące geosminą są wyjątkowe. Odwiedzają ją wówczas tylko ci, których serce szczerze jest z nimi związane. Którzy kochają je wtedy, gdy kryją się za zasłoną mroku. Gdy są kapryśne i niewyspane. Wtedy cenię te góry bardziej. Czuję ich ducha.

I wybraliśmy się w Beskid Śląski na dłuższy spacer, żeby spotkać się z Małą i Wielką Czantorią i zobaczyć, jak bardzo niewyspane są tego dnia.