Newsletter

Zapisując się na mój newsletter szybciej dowiesz się o nowych artykułach na stronie oraz będziesz otrzymywać ode mnie ciekawe i przydatne dla Ciebie treści o tematyce górskiej.

Po zapisaniu się, otrzymasz ode mnie plik do pobrania. Jest nim gotowa lista, co spakować do plecaka idąc w góry latem i zimą na jeden dzień.

19 marca, 2018
Kategoria:

#3 Milo- test spodni górskich.

          Milo to polska firma produkująca różnego rodzaju odzież i akcesoria górskie, czy wspinaczkowe. Mają szeroką gammę produktów, różnych modeli bluz, kurtek, spodni dostosowanych do potrzeb każdego trekkera czy wspinacza. Znajdziemy tam rzeczy specjalistyczne do uprawiania każdego rodzaju turystyki w różnych sezonach.

          Dwa lata temu byłam na kupnie pierwszych górskich spodni. Szukałam, sprawdzałam, czytałam wszelakie opinie różnych spodni różnych firm. Trafiłam któregoś dnia przeszukując instagram na dziewczynę, której spodnie wpadły mi w oko. Dowiedziałam się co i jak, poczytałam, co to za firma, co to za model i stwierdziłam, że czemu nie? Cena nie należała do niskich, ale jak na specjalistyczne spodnie to nie było aż tak źle. I tak też w moje ręce wpadły spodnie modelu Vino. 

 

Razem ze spodniami, które idą ze mną wszędzie, wszędzie idzie też przyjaciel z dzieciństwa, którego nosiłam w kapeluszu, teraz noszę przy kieszeni. Prawdziwy towarzysz górskich wędrówek, nierozłączny!Charakterystyka Milo Vino Women
 
          Jeśli chodzi o krótką charakterystykę modelu to jedną z ważniejszych rzecz, które trzeba zaznaczyć jej solidny materiał Extendo, odporny na ścieranie, przetarcia czy różnego typu uszkodzenia i co jeszcze, tkanina jest wodoodporna- nie straszny jej deszcz, czy śnieg. Dodatkowo, dobrze izoluje, nie przepuszcza wiatru. Spodnie są całoroczne, tak też ich używam. Zimą ubieram pod nie bieliznę termoaktywną, co w zupełności mi wystarcza, natomiast w chłodniejsze dni lata doskonale odprowadzają wilgoć. Jeśli chodzi o wymiar praktyczny, mają wiele kieszeni, przede wszystkim głębokich i na zamek, ich kolorystyka sprawdza się do tego stopnia, że nie brudzą się zbyt szybko (co zawdzięczają też materiałowi), w dodatku są elastyczne, nie ograniczają ruchu, więc sprawdzą się w każdych warunkach, nawet podczas wysokogórskiej wspinaczki. 

    
Zalety:

  • wodoodporne, wiatroodporne
  • dobra izolacja cieplna, dobrze odprowadzają wilgoć, oddychające
  • elastyczny, odporny na uszkodzenia materiał
  • szlufki i pasek w komplecie 
  • lekkie i pakowne- zajmują niewiele miejsca w plecaku
  • materiał „śliski”, łatwy do czyszczenia
  • ciekawy krój, wzór i połączenia kolorystyczne]
  • liczne głębokie kieszenie
Wady:
  • zawyżona rozmiarówka, np. spodnie w rozmiarze S mają bardzo długie nogawki, za długie, jak na rozmiar S
  • zaginające się kieszenie od wewnątrz przy ubieraniu- powinny być lekko przychwycone
 
Poniżej wrzucam parę zdjęć do wglądu, w jakich okolicznościach korzystałam ze spodni: 
 
Beskid Żywiecki, Hala Rysianka wiosną.

 

Tatry Zachodnie, Ornak jesienią.

 

Tatry Wysokie, w drodze na Szpiglasowy Wierch wiosną.

 

Tatry Zachodnie, w drodze spod Bystrej jesienią.

 

Tatry Zachodnie, w drodze na Czerwone Wierchy jesienią.

 

Słowackie Tatry Wysokie, Mała Wysoka latem. Zdjęcie z Królem Tatr- Gerlachem.

 

Tatry Zachodnie, Czerwone Wierchy- Krzesanica jesienią.

 

Beskid Żywiecki, w drodze na Romankę zimą.

 

 

Góry Choczańskie, w drodze na Wielki Chocz zimą.

 

Beskid Żywiecki, dwudniowy trip na Krawców Wierch i Halę Rysiankę latem. Zdjęcie z Krawcowego.